مشاوره فردی2024-03-11T15:11:55+03:30

مشاوره فردی

مشاوره روانشناسی فردی، فضایی امن برای ارتباط با متخصصان جوونه

همه ما نیاز به فضایی امن داریم تا بتونیم بی دغدغه درباره نگرانی‌ها و مشکلات روزمره خودمون صحبت کنیم.

مشاوره فردی جوونه

حوزه های مشاوره فردی روانشناسی

در مشاوره فردی روی چه مشکلاتی تمرکز داریم؟

Line
مشاوره اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

مشاوره اهمال کاری

اهمال کاری

تراپیست‌های مشاوره فردی جوونه

هر آدمی با یه رویکرد خاص ارتباط می‌گیره؛ با تراپیست‌های مشاوره فردی جوونه و رویکرد‌هاشون آشنا شو.

Line

دنبال یه تراپیست خوب می‌گردی!؟

کافیه فرم ارزیابی رو پر کنی تا در سریع‌ترین زمان باهاتون در ارتباط باشیم.

Line

نظرات

نظرات مراجعان و همراهان جوونه

Line

سوالات متداول

Line
مشاوره فردی چیست؟2023-08-07T23:06:41+03:30

هر کسی در طول زندگی خود با مشکلات روحی و اختلالات روانی دست و پنجه نرم می کند و این مشکلات می توانند زندگی فرد را تحت تاثیر قرار داده و در بدترین حالت از ادامه زندگی بازدارد. در مشاوره فردی، روانشناس یا تراپیست به حل مشکلات و اختلالات روحی و روانی شما پرداخته تا زندگی راحت تر و لحظات لذت بخش تری را تجربه کنید.

در چه صورتی به مشاوره فردی نیاز دارم؟2023-08-08T01:51:31+03:30

هر انسانی در طول زندگی خود با مشکلات و چالش هایی روبرو می شود که برای گذر از آن ها نیاز به مشاوره و راهنمایی دارد. برای مراجعه به مشاوره فردی لزومی ندارد که حتما از اختلالات روحی و روانی رنج ببرید بلکه برای دریافت راهنمایی از روانشناس و مشاور برای گذر از چالش های روزمره نیز می توانید از مشاوره روانشناسی فردی کمک بگیرید.

همچنین اگر از اختلالات و مشکلات زیر نیز رنج می برید می بایست برای حفط سلامت روان خود به تراپیست متخصص مشاوره فردی مراجعه کنید:

مشاوره فردی آنلاین چه مزیت های دارد؟2023-08-08T01:53:18+03:30

دلایل متعددی برای استفاده از مشاوره فردی آنلاین وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به فراهم کردن فضای ایمن برای بازگویی درونیات فرد، کمک به افراد مبتلا به اختلالات روانی مانند افسردگی و اضطراب، شناسایی الگوها و رفتارهای مضر و بهبود کیفیت زندگی اشاره کرد. استفاده از مشاوره فردی آنلاین نه تنها در مواقع اختلالات جدی، بلکه در تمام جنبه‌های زندگی و مشکلات روزمره نیز می‌تواند مفید واقع شود.مشاوره آنلاین فردی به عنوان یک راهکار مناسب برای مواجهه با چالش‌ها و مشکلات روانی، دارای مزایای فراوانی است که می‌توان آنها را به شرح زیر خلاصه کرد:

۱- صرفه‌جویی در وقت و هزینه: از طریق مشاوره آنلاین فردی، نیاز به سفر و صرف وقت در مراجعه حضوری به مشاوره کاهش یافته و همچنین هزینه‌های مرتبط با مسائل حمل و نقل نیز مدیریت شده و کاهش یافته است.

۲- آسانی و در دسترسی زمانی: با انتخاب مشاوره فردی آنلاین، شما به راحتی و در هر زمان و مکانی که تمایل دارید، می‌توانید به خدمات روانشناسی دسترسی داشته باشید.

۳-  ترس و نگرانی از گفتگو: برخی افراد از مراجعه حضوری به مشاور روانشناس به دلیل ترس و نگرانی خودداری می‌کنند. با انتخاب مشاوره آنلاین فردی، این ترس‌ها کاهش یافته و افراد می‌توانند به راحتی و بدون تردید وارد مشاوره روانشناسی شوند.

۴- کاهش هزینه‌های مرتبط با مراجعه: هزینه‌های مرتبط با سفر به مراکز مشاوره حضوری با مشاوره روانشناسی فردی آنلاین به حداقل می‌رسد و این امکان را فراهم می‌کند تا به صورت مقرون به صرفه‌تری از خدمات مشاوره بهره‌برداری کنید.

۵- انتخاب از بهترین روانشناسان مشاوره فردی: از طریق مشاوره روانشناسی فردی آنلاین، شما می‌توانید بهترین روانشناسان را انتخاب کرده و از خدمات حرفه‌ای آنها بهره‌برداری نمایید.

۶- مشاوره در موارد غیرضروری: این نوع مشاوره به شما امکان می‌دهد تا به صورت آنلاین با روانشناس خود در موارد کوچکتر یا غیرضروری در ارتباط باشید و مشکلات روزمره‌تان را به او بیان نمایید.

۷- حفظ حریم خصوصی: در مشاوره آنلاین روانشناسی فردی، اطلاعات شخصی شما به صورت کاملاً محرمانه تلقی و نگهداری می‌شود که این موضوع جنبه مهمی از خدمات مشاوره را تشکیل می‌دهد.

با انتخاب مشاوره آنلاین فردی روانشناسی، شما می‌توانید به طور مؤثر به بهبود و تقویت وضعیت روانی‌تان بپردازید و از مزایای این روش بهره‌برداری کنید.

نحوه برگزاری جلسات مشاوره فردی آنلاین به چه صورت هست؟2023-08-08T01:58:32+03:30

جلسات مشاوره روانشناسی فردی آنلاین به صورت تماس تصویری برگزار می شود. مراجع کننده نیاز به فضای شخصی برای جلسات درمانی دارد تا با خیال آسوده بتواند درباره مسائل خود صحبت کند. اتصال به اینترنت و دسترسی به گوشی همراه (لپ تاپ یا تبلت) برای جلسات مشاوره آنلاین فردی ضروری هست.

مزیت مشاوره فردی نسبت به دوره‌های گروهی چیست؟2023-08-08T01:59:08+03:30

در جلسات فردی، شما با کمک یک درمانگر روی مساله خودتان کار می کنید و زمان بیشتری برای صحبت کردن در مورد موضوعات خود دارید. دوره‌های گروهی و درمان فردی می توانند مکمل خوبی در کنارهم باشند اما زمانی که با موضوعات جدی و نشانه‌های شدیدی درگیر هستید، درمان فردی نسبت به دوره‌های گروهی اولویت دارد.

حریم شخصی و رازداری در جلسات مشاوره فردی آنلاین به چه صورت هست؟2023-08-08T00:47:56+03:30

اولین اصل رواندرمانی رازداری هست. مطالب بیان شده در جلسات رواندرمانی فردی فقط بین شما و رواندرمانگرتان محفوظ خواهد ماند. جلسات رواندرمانی ضبط نخواهند شد و آنلاین هستند. تنها در صورتی که خطر جانی و آسیب برای مراجع کننده یا دیگران وجود داشته باشد یا در صورت دستور مقامات قضایی درمانگر نیاز هست تا وظایف خود را اجرا کند.

مدت زمان و تعداد جلسات مشاوره فردی آنلاین چقدر هست؟2023-08-08T00:50:04+03:30

مدت زمان هر جلسه رواندرمانی ۴۵ دقیقه هست (ممکن هست در بعضی جلسات نیاز به زمان بیشتری باشد). تعداد جلسات بستگی به شرایط مراجع کننده دارد و تعداد جلسات ثابتی برای همه افراد وجود ندارد (شرایط زندگی و مشکلات افراد و شدت آن یا یکدیگر کاملا تفاوت هست).

در مشاوره فردی آنلاین بر چه مشکلاتی تمرکز داریم؟2023-08-08T00:54:28+03:30

این موضوع به مشکل و مسئله شما بستگی دارد اما به طور کلی حوزه های مشاوره فردی شامل موارد زیر می باشد:

 • افسردگی
 • اضطراب
 • وسواس
 • اختلال شخصیت
 • بی خوابی
 • کمال گرایی
 • تروما
 • بیش فعالی
 • اختلال دو قطبی
 • اعتماد به نفس
 • اهمال کاری
مشاوره فردی با توسعه فردی چه تفاوتی دارد؟2023-08-08T01:43:42+03:30

مشاوره فردی به عنوان یکی از دسته‌بندی‌های جامع مشاوره روانشناسی، کنار مشاوره زوجی و مشاوره کودک و نوجوان قرار دارد و به امور گسترده‌ای در حوزه سلامت روانی اختصاص می‌یابد. با این حال، توسعه فردی به عنوان یکی از نخستین و مهم‌ترین رشته‌های مشاوره، به افزایش کیفیت زندگی و بهبود مهارت‌های شخصی می‌پردازد و در واقع به عنوان زیرشاخه‌ای از مشاوره فردی عمل می‌کند.

توسعه فردی، فرآیندی است که به شخص امکان می‌دهد تا در سیاق زندگی خود، از تجربیات و یادگیری‌ها بهره‌برداری کند و به سمت بهتر شدن و پیشرفت هدایت شود. در این سفر، فرد با کمک مشاوره‌گر متخصص، مهارت‌های جدیدی یاد می‌گیرد، الگوهای منفی را تغییر می‌دهد و به ایجاد تغییرات مثبت در زندگی خود می‌پردازد.

توسعه فردی به وسیله تجربه‌های روانی و عاطفی، بهبود ارتباطات اجتماعی، افزایش اعتماد به نفس و ارتقاء مهارت‌های حل مسئله می‌پردازد. در این مسیر، افراد قادر به شناسایی و تسلط بر موانع روانی و عوامل محدودکننده خود می‌شوند و از طریق مشاوره‌، به بهبود خودآگاهی و افزایش پذیرش به عنوان افرادی متعادل و بهتر تجربه می‌شوند.

مجله جوونه

یادگیری بی حد و مرز؛ جدیدترین مقالات روانشناسی را در مجله جوونه دنبال کنید!

Line
Go to Top